Uitdienstmedewerkers in ONS Afhandelen

Wanneer een medewerker uit dienst gaat, moeten toegangen en instellingen in ONS worden aangepast of beëindigd. Dat gaat verder dan alleen een account blokkeren: ook mobiele toegang, autorisaties, standaardbereik, CAO-gegevens en teamlidmaatschappen moeten kloppen. Juist in een VVT-organisatie met veel teams, locaties en roosterinformatie is dat een proces dat zorgvuldig en consequent uitgevoerd moet worden.

De uitdaging

Wanneer een medewerker uit dienst gaat, moeten toegangen en instellingen in ONS worden aangepast of beëindigd. Dat gaat verder dan alleen een account blokkeren: ook mobiele toegang, autorisaties, standaardbereik, CAO-gegevens en teamlidmaatschappen moeten kloppen. Juist in een VVT-organisatie met veel teams, locaties en roosterinformatie is dat een proces dat zorgvuldig en consequent uitgevoerd moet worden.

In de praktijk is dit proces:
  • Handmatig
  • Verspreid over veel verschillende schermen
  • Afhankelijk van organisatie-, domein- en cliëntspecifieke regels
Gevolg:

• Gemiddeld ± 25 minuten per uitdienstmedewerker kwijt
• Regelmatig niet-afgesloten mobiele toegangen of openstaande handmatig toegekende autorisaties door handelingen verspreid over meerdere tabs
• Risico's rond voortdurende ongeautoriseerde toegang tot cliënt- en roosterinformatie bij uitdienstgetreden medewerkers die niet volledig zijn afgesloten

Oplossing

Het proces wordt geautomatiseerd met de inzet van een digitale collega die meebeweegt met de werkwijze van de organisatie.

Er is geen volledig standaardproces: organisaties bepalen zelf welke onderdelen worden afgesloten, in welke volgorde en met welke uitzonderingen.

De robot voert vervolgens exact dezelfde stappen uit als een medewerker, maar dan:

Sneller

Flawless

Consistent

volgens vastgelegde afspraken

Hoe voert de digitale collega het proces vaak uit? (gebeurt nu niks mee)

1

Start van het proces

De robot start wanneer de organisatie dat wil, bijvoorbeeld:

  • na een signaal vanuit een systeem
  • rond een vaste tijd op basis van een lijst die ergens wordt aangeleverd ofgemaild
  • nadat de robot heeft gezocht naar ‘inactieve’ dossiers en toestemmingheeft gevraagd om af te sluiten

2

ONS openen en cliënt opzoeken

  • Robot logt in zoals een medewerker
  • Zoekt de juiste cliënt en onderdelen op

3

Zorg administratief beëindigen

  • Einddatums zetten
  • Zorgtoewijzingen stoppen
  • Relaties afsluiten
    (de kern van het proces)

4

Afronden en opschonen

  • Locaties afsluiten
  • Agenda leegmaken
  • Taken afronden
  • Dossier uit actieve lijsten halen

5

Controle en logging

  • Volledige logging per cliënt
  • Duidelijke meldingen bij fouten
  • Escalatie naar mensen bij niet-voorziene gevallen

Wat voor soort informatie kan de digitale collega bijhouden?

Aantal uitdienstmedewerkers verwerkt
    Het aantal medewerkers dat in een periode volledig is afgehandeld. Geeft zicht op volume en helpt bij capaciteitsinschatting.
    Gemiddelde doorlooptijd per uitdienstmutatie
    De tijd tussen het moment waarop een medewerker in het overzicht verschijnt en het moment waarop alle toegangsonderdelen zijn afgesloten. Belangrijk voor compliance en risicobeheersing.
    Tijdsbesparing per week of maand
    Vraag meer informatie aan bij Kirsten, Rick of Esmee

    Samenvatting

    Het afhandelen van uitdienstmedewerkers in ONS is typisch zo'n proces dat eenvoudig lijkt, maar in de praktijk uit veel controles en uitzonderingen bestaat. Door die stappen vast en controleerbaar uit te voeren, neemt de kans op openstaande toegang af en daalt de administratieve belasting voor HR en applicatiebeheer. Tegelijk ontstaat beter inzicht in wat is verwerkt, wat is uitgevallen en waar nog opvolging nodig is.